Formowanie tuji – nawóz Garden Home z guano do iglaków

Formowanie tuji – nawóz Garden Home z guano do iglaków

Oprócz standardowego przycinania tuji, bardzo popularne stało się cięcie tuji w kształcie spirali. Najlepiej do takiego formowania nadają się tuje szmaragdy. Zarówno wysokie i niskie odmiany można tak formować. Należy zwrócić uwagę, aby takie cięcie było efektowne, należy taka tuje odpowiednio wybrać.

Najważniejszym jest, aby była ona odpowiednio nawożona w tym wypadku nawóz Garden Home z guano do iglaków spełnia wszystkie warunki. Odpowiednio odżywia, zapewnia piękne wybarwienie oraz odpowiednią grubość igieł. Tuja pod cięcie powinna charakteryzować się stożkowatym i gęstym krojem. 

Etapy przygotowania:
1. Tuja powinna być uformowana w stożek, a gałązki wystające poza obrys powinny być odcięte. Takie cięcie przeprowadza się najlepiej od kwietnia do sierpnia.
2. Zawiązanie sznurka u samej nasady tuji i okręcenie całej rośliny do dołu. Okręcony sznurek nada nam kształt spirali.
3. Rozpoczęcie cięcia od dołu do góry. Cięcie to musimy powtarzać co roku, dzięki temu spirala się zagęści.

Przycinanie tuj w spirle Formowanie tuji   nawóz Garden Home z guano do iglaków

Należy pamiętać, żeby zawsze wyciąć mniej gałązek, aby nie zepsuć kształtu tuji. Jednym z ważniejszych elementów jest prowadzenie świeżo posadzonej tuji, która w przyszłości będzie cięta w spirale.

Odpowiednie nawożenie dwa razy do roku nawozem Garden Home z guano do iglaków, pomoże nam sukcesywnie zadbać o odpowiedni przyrost roczny jak i dostarczenie zrównoważonej formuły składników odżywczych.

iglaki inspiracje tuje 3 1024x683 Formowanie tuji   nawóz Garden Home z guano do iglaków

Related Posts